Aktualności

Projekt OMNIS - Zadanie nr 8 - informator o specjalnościach OiSRl, TwT, IRL

Wydział Transportu PW stawia na nowoczesne metody kształcenia zorientowane na studenta. Dzięki uczestniczeniu w projekcie „OMNIS Otwartość, Modernizacja. Nowoczesność. Integracja. Społeczność.”, wybierając jedną ze specjalności „Organizacja i sterowanie ruchem lotniczym (I stopień studiów)”, „Teleinformatyka w transporcie (I stopień studiów)”, „Inżynieria transportu lotniczego (II stopień studiów)” otrzymasz dodatkowe możliwości rozwoju.

Zasady wyboru specjalności na studiach I stopnia

Uprzejmie informuję, że w załączonych plikach pdf są zamieszczone zasady wyboru specjalności przez studentów studiów I stopnia.

Nowoczesne studia magisterskie na Wydziale Transportu PW

Zadbaj o swoją przyszłość w elastycznym trybie. Rekrutacja już od 1 sierpnia br.!

Zastanawiasz się, jak połączyć studia z pracą zawodową, zdobywając przy tym praktyczną wiedzę, która realnie zwiększy Twoje szanse na rynku pracy? Wybierz studia magisterskie na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, miejscu, gdzie przyszłość mobilności projektuje się dziś, w elastycznym i przyjaznym modelu kształcenia.

Rozwijaj karierę z Wydziałem Transportu PW i postaw na praktyczne studia podyplomowe

Rekrutacja już trwa!

Planujesz awans? Chcesz zmienić ścieżkę zawodową lub zdobyć unikalne kompetencje cenione w sektorze transportowym, kolejowym i logistycznym? Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w studiach podyplomowych, które łączą aktualną wiedzę inżynierską z doświadczeniem ekspertów branżowych.

Wydział Transportu PW i kierunek Transport ponownie najlepszy w Polsce - Ranking Perspektywy 2025!

Z radością informujemy, że Politechnika Warszawska została uznana za najlepszą uczelnię w Polsce kształcącą na kierunku Transport w tegorocznym Rankingu Perspektywy 2025. To już dziewiąty rok z rzędu, gdy nasz Wydział utrzymuje pozycję lidera w tej kategorii. Ponadto Politechnika Warszawska utrzymała 1. miejsce wśród uczelni technicznych i 3. miejsce wśród uczelni akademickich.

Sukces studenta Wydziału Transportu w Akademickich Mistrzostwach Polski

W dniu 13.05.2025 na Uniwersytecie Morskim w Gdyni odbył się finał pierwszych Akademickich Mistrzostw Polski w Modelowaniu Symulacyjnym w PTV VISSIM. Student Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej Pan Kacper Tyszkiewicz zajął pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Harmonogram sesji egzaminacyjnych

Uprzejmie informuję, że zostały przygotowane harmonogramy

sesji egzaminacyjnych, które obowiązują studentów studiów stacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia. Studentów studiów niestacjonarnych, obowiązuje harmonogram sesji jesiennej.

Konferencja naukowo-techniczna „Miasto i Transport”

Miasto i Transport 2025

W dniach 8-9 maja 2025 r. na Rektorskiej 4 odbyła się kolejna edycja konferencji naukowo-technicznej „Miasto i Transport”, organizowanej po kilkuletniej przerwie przez Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej we współpracy z Wydziałem Architektury i Wydziałem Transportu PW, Wydziałem Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej oraz Miastem Stołecznym Warszawa.

Inauguracja Laboratorium Zarządzania Kryzysowego JAŚMIN, Cyberbezpieczeństwa i Planowania Transportu

W dniu 25 kwietnia 2025 roku na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej uroczyście zainaugurowano działalność nowego laboratorium naukowo-dydaktycznego w ofercie Wydziału – Laboratorium Zarządzania Kryzysowego JAŚMIN, Cyberbezpieczeństwa i Planowania Transportu.

Politechnika Warszawska jako pierwsza uczelnia techniczna w Polsce zaimplementowała Zautomatyzowany System Zarządzania Kryzysowego JAŚMIN w swoim laboratorium uzyskując tym samym unikalną możliwości prowadzenia badań oraz kształcenia specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa, zarządzania kryzysowego i projektowania odpornych systemów transportowych.

Projekt OMNIS - Zadanie nr 8 - konkurs

OMNIS

Konkurs na udział w „Zagranicznej wizycie studyjnej w ośrodku europejskim zajmującym się projektowaniem uniwersalnym”

Zapraszamy do udziału w konkursie na udział w „Zagranicznej wizycie studyjnej w ośrodku europejskim zajmującym się projektowaniem uniwersalnym” dla kadry akademickiej Politechniki Warszawskiej, zaangażowanej w proces kształcenia na specjalnościach:

  • „Organizacja i sterowanie ruchem lotniczym” (I st.), 
  • „Teleinformatyka w transporcie” (I st.), 
  • „Inżynieria transportu lotniczego” (II st.) 

na kierunku Transport na Wydziale Transportu PW.

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.