Noc Muzeów na Wydziale Transportu PW – 18.V.2024

W tegorocznej edycji Nocy Muzeów zapraszamy na warsztaty w laboratorium Organizacji Ruchu Kolejowego: JAK POCIĄG TRAFIA NA WŁAŚCIWE TORY?

Osoby zainteresowane transportem kolejowym i techniczną stroną organizacji ruchu pojazdów szynowych zapraszamy na specjalnie przygotowane warsztaty. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda praca dyżurnego ruchu, jak działają urządzenia sterowania ruchem kolejowym czy wreszcie spróbować swoich sił w prowadzeniu ruchu pociągów. Makieta kolejowa będąca na wyposażeniu laboratorium ma powierzchnię prawie 25m2 i jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Makieta zawiera linie normalnotorowe (skala H0) oraz linie wąskotorowe (skala N). Punkty ekspedycyjne zróżnicowane są pod względem wyposażenia technicznego i możliwości prowadzenia operacji ruchowych. Pojazdy wyposażone są w kamery i możliwe jest ich prowadzenie z wykorzystaniem tabletów i smartfonów. Komputerowy system sterowania ruchem kolejowym to wierne odwzorowanie systemu sterowania ruchem kolejowym funkcjonującego w Metrze Warszawskim.

 

UWAGA! Warsztaty prowadzone będę w podziale na 3 grupy, każda do 15 osób – bilety będą do pobrania w Gmachu Głównym PW od 18.00.

18.30 – 19.15 grupa 1; 19.30 – 20.15 grupa 2; 20.30 – 21.15 grupa 3

Miejsce: Laboratorium w nowym skrzydle Wydziału Transportu PW, Koszykowa 75 (Sala 160)

Dowiedz się więcej o wydarzeniu klikając w poniższe zdjęcie:

Noc Muzeów na Wydziale Transportu PW – 18.V.2024
  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 0/5 (0 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Log in or create a user account to rate this page.