Aktualności
Ruszyły zapisy na edycję studiów podyplomowych Interoperacyjność Systemu Kolei w roku akademickim 2022/2023
Rejestracja kandydatów prowadzona jest na dedykowanej stronie. Serdecznie zapraszamy!
Obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr Iwony Karasiewicz
Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport zawiadamiają, że w dniu 12.07.2022 r. o godz. 11:00 w trybie zdalnym odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr Iwony Karasiewicz zatytułowanej „Metoda wielokryterialnej oceny ryzyka zagrożeń wywoływanych czynnikiem ludzkim w systemie transportu kolejowego."
Obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Pauli Razin
Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport zawiadamiają, że w dniu 04.07.2022 r. o godz. 11:00 w trybie zdalnym odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Pauli Razin zatytułowanej „Metoda oceny przejęcia kontroli sterowania przez kierowcę w pojazdach z warunkową autonomizacji."
Obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr Michała Zięby
Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport zawiadamiają, że w dniu 01.07.2022 r. o godz. 10:30 w trybie zdalnym odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr Michała Zięby zatytułowanej „Model oceny ryzyka w transporcie kolejowym w kontekście wdrażania interoperacyjności systemu kolei w Polsce”.
Adres e-mail do kierowania pytań w sprawie rekrutacji na studia
Szanowni Państwo,
pytania dotyczące procesu rekrutacji proszę kierować adres e-mail: rekrutacja.wt@pw.edu.pl
Zachęcamy do korzystania.
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna i Pracownicy Dziekanatu
Obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Magdaleny Kycko
Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport zawiadamiają, że w dniu 28.06.2022 r. o godz. 11:00 w trybie zdalnym odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Magdaleny Kycko zatytułowanej „Metoda analizy ryzyka w inwestycjach wprowadzających zmiany w podsystemie sterowanie ruchem kolejowym”.
Obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr Krzysztofa Polaka
Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport zawiadamiają, że w dniu 27.06.2022 r. o godz. 12:00 w trybie zdalnym odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr Krzysztofa Polaka zatytułowanej „Ocena wpływu hałasu generowanego przez pojazdy kolejowe zwiększonych prędkości na otoczenie”.
Obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr inż. Marcina Nivette
Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport zawiadamiają, że w dniu 14.06.2022 r. o godz. 12:00 w trybie zdalnym odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr inż. Marcina Nivette zatytułowanej „Wspomaganie zarządzania flotą pojazdów w przedsiębiorstwie z uwzględnieniem planów mobilności i minimalizacji kosztów utrzymania”.
Zwyciężczyni JJA Jazz Awards 2022 w Nowym Jorku na Wydziale Transportu
Urszula Olasek (pseudonim artystyczny Urszula Las), Kierownik Biblioteki na Wydziale Transportu, jako pierwsza polska fotografka, została laureatką prestiżowej nagrody JJA Jazz Awards, w kategorii Photo of the Year 2022. Nagrody przyznawane przez najważniejszych dziennikarzy i wydawców w Nowym Jorku, Jazz Journalists Association, mają swoją 27 letnią tradycję. Przypomnijmy, że to już drugi finał, w którym znalazła się fotografia Urszuli Las, podobnie było w roku ubiegłym. W tym jednak roku, tę prestiżową nagrodę przyznano właśnie jej. Nagrodzona praca przedstawia saksofonistkę Lakecię Banjamin podczas koncertu na Jazz Jamboree.
Staże studenckie w firmach zrzeszonych w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP)
Trwa nabór kandydatów zainteresowanych uczestnictwem w IV edycji programu staży studenckich w firmach zrzeszonych w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) dla studentów kierunku studiów Transport oraz słuchaczy studiów Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością kształcących się na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. Staże oferowane są wyłącznie studentom studiów I stopnia (min. 2 roku) oraz II stopnia kształcącym się na Wydziale Transportu PW (preferowani będą studenci specjalności powiązanych tematycznie z zarządzaniem flotą samochodową i mobilnością, w tym LiTTS, IEPS, AL) oraz słuchaczom lub absolwentom 4 edycji studiów podyplomowych Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością, którzy rozpoczęli te studia maksymalnie po 3 latach od ukończenia studiów I lub II stopnia.