Konferencja IRL 2025

Zakład Inżynierii Transportu Lotniczego i Teleinformatyki Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Transportu Lotniczego zapraszają do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Inżynieria Ruchu Lotniczego, która odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia 2025 roku.

Konferencja naukowo-techniczna CyfrowaKolej ETCSLimitedSupervision'24

Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej zaprasza!

Coraz bliżej rozstrzygnięcia VIII Konkursu Kultury Bezpieczeństwa

We wtorek 8 października 2024 r. odbyło się posiedzenie kapituły VIII edycji Konkursu Kultury Bezpieczeństwa. Prezes Urzędu Transportu Kolejowego zaprosił do wspólnych obrad największych ekspertów branży kolejowej.

Szczegóły: KLIKNIJ TUTAJ

XIII edycja konferencji Systemy Logistyczne: Teoria i Praktyka [1-3 września 2024, Warszawa]

W dniach 1-3 września 2024 w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa Systemy Logistyczne: Teoria i Praktyka. Wydarzenie zgromadziło wiodących badaczy, ekspertów oraz praktyków branży logistycznej i transportowej. W konferencji wzięło udział ponad 100 osób. Była to już XIII edycja konferencji.

Tegorocznym hasłem przewodnim było „Bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej a systemy logistyczne”. W trakcie konferencji odbyło się 13 sesji tematycznych, które obejmowały takie dziedziny jak problemy różnych gałęzi transportu, elektromobilność, bezpieczeństwo czy też problemy decyzyjne w transporcie.

Jako organizatorzy, Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej, wspólnie podkreślamy, że jednym z głównych celów wydarzenia było poruszenie tematów istotnych obecnie dla branży. Dzięki tak szerokiej reprezentacji środowisk naukowych, konferencja stała się platformą do debaty nad najważniejszymi wyzwaniami stojącymi przed naukowcami oraz praktykami branży.

Mamy nadzieję, że wydarzenie nie tylko wzbogaciło wiedzę uczestników, ale również stworzyło wiele nowych możliwości współpracy, które mogą przynieść długoterminowe korzyści dla całej społeczności naukowej.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia.

Zdjęcia autorstwa: Bartosz Nehring

Prokrastynacja 2024

Chcesz wiedzieć jak lepiej radzić sobie z prokrastynacją?

Wydziałowy Rzecznik Praw Studenta

Informuję, że Wydziałowa Rada Samorządu Studentów WT PW powołała Wydziałowego Rzecznika Praw Studenta.

Rozkład zajęć w semestrze zimowym 2024/2025

Informuję, że aktualny rozkład zajęć w semestrze zimowym 2024/2025, znajduje się w zakładce

Rozkłady zajęć

Plan zajęć, który jest widoczny po zalogowaniu się do systemu USOSweb, tworzony jest na podstawie rozkładu zajęć z pewnym opóźnieniem, dlatego nie można obecnie traktować tego planu, jako obowiązującego.

Uwaga studenci I roku studiów stacjonarnych I stopnia

Informuję studentów I roku studiów stacjonarnych I stopnia, że

w czwartek, 3 października 2024 r.  o godz. 8:30 w auli 055 Wydziału Transportu PW obędzie się spotkanie z Panią dr hab. Jolantą Żak, prof. uczelni - opiekunem I roku, a także warsztaty nt. „Akademicki savoir-vivre na Wydziale Transportu”

Obowiązkowe szkolenie bhp dla studentów 1 sem. st. stacjonarnych i niestacjonanrych I i II stopnia

Informuję, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechnik Warszawskiej nr 22/2004 z dnia 22 kwietnia 2024 r.  wszyscy studenci PW, rozpoczynający naukę na pierwszym roku studiów pierwszego i drugiego stopnia, mają obowiązek zrealizowania w ciągu miesiąca od rozpoczęcia nauki wstępnego szkolenia, dotyczącego bezpiecznych i higienicznych warunków kształcenia.

Szczegółowe informacje o e-kursie bhp dla studentów znajdują się w instrukcji

Informacja o ubezpieczeniu studentów w zakrersie NNW

W załączonym pliku pdf znajduje się informacja Kanclerza PW o możliwości przystąpienia studentów Wydziału Transportu PW do ubezpieczenia w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) w roku akademickim 2024/2025.

Studenci, którzy chcą przystąpić do ubezpieczenia, proszeni są o dokonanie do 30 listopada 2023 r. wpłaty 60,- zł (sześćdziesiąt złotych) na rachunek bankowy o numerze:

podając w tytule imię i nazwisko oraz numer albumu.