Nowe kierunki na studiach II stopnia

W portalu Nakolei.pl zamieszczona została informacja o nowych kierunkach studiów magisterskich, które zostają uruchomione w roku akademickim 2024/2025 na Wydziale Transportu PW:

Bezpieczeństwo logistyczne

Bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej w transporcie

Konkurs "Letnie Igrzyska Olimpijskie 2024 z PKP Intercity"

Uprzejmie informuję, że zwycięzcą, organizowanego przez Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej we współpracy z PKP Intercity

konkursu "Letnie Igrzyska Olimpijskie 2024 z PKP Intercity"

został

Pan Jakub Piątek

Gratulujemy!

Konkurs dla studentów piszących prace o tematyce lotniczej

Polskie Linie Lotnicze LOT po raz trzeci organizują Konkurs dla studentów piszących prace o tematyce lotniczej.

Konkurs jest autorską inicjatywą Polskich Linii Lotniczych LOT, którego celem jest promowanie wiedzy o lotnictwie wśród uczelni wyższych oraz zachęcanie młodych absolwentów do łączenia swojej pasji z naukowym podejściem. Po sukcesie pierwszej edycji, która uświetniła obchody 90-lecia LOT-u, po raz trzeci zapraszamy wszystkich pasjonatów awiacji na swoje pokłady i oferujemy niesamowitą szansę rozwoju! Jeśli jesteś miłośnikiem branży lotniczej i piszesz pracę dyplomową na temat lotnictwa pasażerskiego lub transportu cargo – weź udział w 3 Edycji Konkursu!

Sukces Studenckiego Koła Naukowego Transportu Lotniczego w AviaTech Challenge 2024!

W miniony weekend 18 -19 maja br. odbywał się w Mielcu Podkarpacki Hackathon Lotniczy - AviaTech Challenge, największy w kraju, lotniczy maraton dla programistów i projektantów.

Zespół Studenckiego Koła Naukowego Transportu Lotniczego w składzie: Jakub Kowalski, Daniel Czagan, Justyn Górski, Olga Karaś, Stanisław Sarnowski oraz mgr inż. Andrzej Skoczylas, uzyskał w hackathonie drugie miejsce, przedstawiając projekt w kategorii bezpieczeństwo transportu lotniczego, pod nazwą Emergency Guard System (EGS).

Informacja o wyborze prof. Marianny Jacyny na przewodniczącą Komitetu Transportu PAN

W 2023 roku przeprowadzono wybory do Komitetów Naukowych Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2024 – 2027. Społeczność akademicka utworzyła 64 komitety, w których zasiadło po 30 reprezentantów dyscyplin naukowych. Przy Wydziale IV Nauk Technicznych utworzono 19 komitetów, w tym Komitet Transportu PAN.

Harmonogramy sesji egzaminacyjnych

Uprzejmie informuję, że przygotowane zostały harmonogramy:

sesji egzaminacyjnych, które obowiązują studentów studiów: stacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia.

Akcja kwaterunkowa

Informuję, że w środę, 08 maja br. rozpoczęła się

Akcja kwaterunkowa w domach studenckich

na rok akademicki 2024/2025

Szczegóły, w tym regulamin akcji kwaterunkowej, znajdują się na stronie https://sspw.pl/akcje-kwaterunkowe oraz w zakładce Domy studenckie/Akcja kwaterunkowa na rok akademicki 2024/2025.

Drzwi Otwarte 2024 na Wydziale Transportu PW!

Zapraszamy na Drzwi Otwarte 2024 na Wydziale Transportu PW! 25.05.2024 | godz. 13.00 – 15.00

Interesuje Cię inżynieria logistyki? Transport samochodowy, kolejowy, a może lotniczy? Chciałbyś dowiedzieć się jak stosować najnowsze osiągnięcia z zakresu telematyki czy sztucznej inteligencji w systemach transportowych?

Zapoznaj się z szeroką ofertą specjalności kierunku Transport na Wydziale Transportu PW. Porozmawiaj ze studentami i poznaj ich opinie i wrażenia. Dowiedz się jakie perspektywy kariery mają absolwenci naszego kierunku!

Noc Muzeów na Wydziale Transportu PW – 18.V.2024

W tegorocznej edycji Nocy Muzeów zapraszamy na warsztaty w laboratorium Organizacji Ruchu Kolejowego: JAK POCIĄG TRAFIA NA WŁAŚCIWE TORY?

Rozkład zajęć w semestrze letnim 2023/2024

Informuję, że aktualny rozkład zajęć w semestrze letnim 2023/2024, znajduje się w zakładce

Rozkłady zajęć