Konkurs dla studentów piszących prace o tematyce lotniczej

Polskie Linie Lotnicze LOT po raz trzeci organizują Konkurs dla studentów piszących prace o tematyce lotniczej.

Konkurs jest autorską inicjatywą Polskich Linii Lotniczych LOT, którego celem jest promowanie wiedzy o lotnictwie wśród uczelni wyższych oraz zachęcanie młodych absolwentów do łączenia swojej pasji z naukowym podejściem. Po sukcesie pierwszej edycji, która uświetniła obchody 90-lecia LOT-u, po raz trzeci zapraszamy wszystkich pasjonatów awiacji na swoje pokłady i oferujemy niesamowitą szansę rozwoju! Jeśli jesteś miłośnikiem branży lotniczej i piszesz pracę dyplomową na temat lotnictwa pasażerskiego lub transportu cargo – weź udział w 3 Edycji Konkursu!

Sukces Studenckiego Koła Naukowego Transportu Lotniczego w AviaTech Challenge 2024!

W miniony weekend 18 -19 maja br. odbywał się w Mielcu Podkarpacki Hackathon Lotniczy - AviaTech Challenge, największy w kraju, lotniczy maraton dla programistów i projektantów.

Zespół Studenckiego Koła Naukowego Transportu Lotniczego w składzie: Jakub Kowalski, Daniel Czagan, Justyn Górski, Olga Karaś, Stanisław Sarnowski oraz mgr inż. Andrzej Skoczylas, uzyskał w hackathonie drugie miejsce, przedstawiając projekt w kategorii bezpieczeństwo transportu lotniczego, pod nazwą Emergency Guard System (EGS).

Informacja o wyborze prof. Marianny Jacyny na przewodniczącą Komitetu Transportu PAN

W 2023 roku przeprowadzono wybory do Komitetów Naukowych Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2024 – 2027. Społeczność akademicka utworzyła 64 komitety, w których zasiadło po 30 reprezentantów dyscyplin naukowych. Przy Wydziale IV Nauk Technicznych utworzono 19 komitetów, w tym Komitet Transportu PAN.

Drzwi Otwarte 2024 na Wydziale Transportu PW!

Zapraszamy na Drzwi Otwarte 2024 na Wydziale Transportu PW! 25.05.2024 | godz. 13.00 – 15.00

Interesuje Cię inżynieria logistyki? Transport samochodowy, kolejowy, a może lotniczy? Chciałbyś dowiedzieć się jak stosować najnowsze osiągnięcia z zakresu telematyki czy sztucznej inteligencji w systemach transportowych?

Zapoznaj się z szeroką ofertą specjalności kierunku Transport na Wydziale Transportu PW. Porozmawiaj ze studentami i poznaj ich opinie i wrażenia. Dowiedz się jakie perspektywy kariery mają absolwenci naszego kierunku!

Noc Muzeów na Wydziale Transportu PW – 18.V.2024

W tegorocznej edycji Nocy Muzeów zapraszamy na warsztaty w laboratorium Organizacji Ruchu Kolejowego: JAK POCIĄG TRAFIA NA WŁAŚCIWE TORY?

Uwaga Dyplomanci!

Centrum Innowacji PW, z siedzibą przy ulicy Rektorskiej 4, przygotowało ofertę, przeznaczoną dla Dyplomantów, która zawiera możliwość zademonstrowania swojego wystąpienia, przygotowanego na obronę pracy dyplomowej. Szczegóły na na Facebooku Centrum Innowacji PW

Zasady rejestracji studentów w roku akademickim 2023/2024

Szczegółowe zasady rejestracji studentów w roku akademickim 2023/2024 są zawarte zarządzeniu nr 1/2023 Dziekana Wydziału Transportu PW z dniu 23 stycznia 2023 roku.

Zasady rejestracji studentów w roku akademickim 2024/2025

Informuję, że zostały ustalone szczegółowe zasady rejestracji studentów w roku akademickim 2024/2025.

Symboliczne przekazanie choinki przez Rektora Politechniki Warszawskiej

W dniu dzisiejszym 7 grudnia 2023 r. przed Gmachem Głównym Politechniki, odbyło się symboliczne przekazanie choinki przez Rektora Politechniki Warszawskiej przedstawicielom Wydziałów.

Lista najlepszych absolwentów Wydziału Transportu w roku akademickim 2022/2023

Uprzejmie informuję, że Prorektor ds Studenckich PW Pan prof. dr hab. inż. Robert Zalewski, ogłosił listę najlepszych absolwentów Wydziału Transportu w roku akademickim 2022/2023: