Wydział
Aktualności
Projekt OMNIS: Nowoczesna oferta dydaktyczna na Wydziale Transportu
OMNIS – Otwartość, Modernizacja, Nowoczesność, Integracja, Społeczność
Konferencja IRL 2025
Zakład Inżynierii Transportu Lotniczego i Teleinformatyki Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Transportu Lotniczego zapraszają do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Inżynieria Ruchu Lotniczego, która odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia 2025 roku.
Konferencja naukowo-techniczna CyfrowaKolej ETCSLimitedSupervision'24
Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej zaprasza!
Coraz bliżej rozstrzygnięcia VIII Konkursu Kultury Bezpieczeństwa
We wtorek 8 października 2024 r. odbyło się posiedzenie kapituły VIII edycji Konkursu Kultury Bezpieczeństwa. Prezes Urzędu Transportu Kolejowego zaprosił do wspólnych obrad największych ekspertów branży kolejowej.
Szczegóły: KLIKNIJ TUTAJ
XIII edycja konferencji Systemy Logistyczne: Teoria i Praktyka [1-3 września 2024, Warszawa]
W dniach 1-3 września 2024 w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa Systemy Logistyczne: Teoria i Praktyka. Wydarzenie zgromadziło wiodących badaczy, ekspertów oraz praktyków branży logistycznej i transportowej. W konferencji wzięło udział ponad 100 osób. Była to już XIII edycja konferencji.
Tegorocznym hasłem przewodnim było „Bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej a systemy logistyczne”. W trakcie konferencji odbyło się 13 sesji tematycznych, które obejmowały takie dziedziny jak problemy różnych gałęzi transportu, elektromobilność, bezpieczeństwo czy też problemy decyzyjne w transporcie.
Jako organizatorzy, Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej, wspólnie podkreślamy, że jednym z głównych celów wydarzenia było poruszenie tematów istotnych obecnie dla branży. Dzięki tak szerokiej reprezentacji środowisk naukowych, konferencja stała się platformą do debaty nad najważniejszymi wyzwaniami stojącymi przed naukowcami oraz praktykami branży.
Mamy nadzieję, że wydarzenie nie tylko wzbogaciło wiedzę uczestników, ale również stworzyło wiele nowych możliwości współpracy, które mogą przynieść długoterminowe korzyści dla całej społeczności naukowej.
Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia.
Zdjęcia autorstwa: Bartosz Nehring
Informacja o wyborze prof. Marianny Jacyny na przewodniczącą Komitetu Transportu PAN
W 2023 roku przeprowadzono wybory do Komitetów Naukowych Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2024 – 2027. Społeczność akademicka utworzyła 64 komitety, w których zasiadło po 30 reprezentantów dyscyplin naukowych. Przy Wydziale IV Nauk Technicznych utworzono 19 komitetów, w tym Komitet Transportu PAN.
Drzwi Otwarte 2024 na Wydziale Transportu PW!
Zapraszamy na Drzwi Otwarte 2024 na Wydziale Transportu PW! 25.05.2024 | godz. 13.00 – 15.00
Interesuje Cię inżynieria logistyki? Transport samochodowy, kolejowy, a może lotniczy? Chciałbyś dowiedzieć się jak stosować najnowsze osiągnięcia z zakresu telematyki czy sztucznej inteligencji w systemach transportowych?
Zapoznaj się z szeroką ofertą specjalności kierunku Transport na Wydziale Transportu PW. Porozmawiaj ze studentami i poznaj ich opinie i wrażenia. Dowiedz się jakie perspektywy kariery mają absolwenci naszego kierunku!
Noc Muzeów na Wydziale Transportu PW – 18.V.2024
W tegorocznej edycji Nocy Muzeów zapraszamy na warsztaty w laboratorium Organizacji Ruchu Kolejowego: JAK POCIĄG TRAFIA NA WŁAŚCIWE TORY?
Gala Rankingu "Perspektywy 2024" - Wydział Transportu PW po raz kolejny na podium!
Poznaliśmy wyniki nowego Rankingu Perspektywy 2024. Nasz Wydział zajął pierwsze miejsce jako jednostka kształcąca na kierunku "Transport", utrzymując tym samym swoją wieloletnią pozycję w pierwszym miejscu na podium. Ranking Kierunków Studiów, w zależności od specyfiki danego kierunku, składa się z 12 lub 13 wskaźników pogrupowanych w sześć kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał akademicki, Potencjał dydaktyczny, Potencjał naukowy, Umiędzynarodowienie. W tym roku zestawienie obejmuje 74 główne kierunki lub grupy kierunków studiów.
Obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr Tomasza Rudyka
Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport PW zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej Pana mgr Tomasza Rudyka pt. „MModel zarządzania flotą samochodową jako narzędzie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. Publiczna obrona odbędzie się w dniu 7 lipca 2023 r. o godz. 12.30, w trybie stacjonarnym, na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75, 00-662 Warszawa, w Sali nr 100.
Dokumentacja przewodu doktorskiego dostępna jest na stronie Bazy Wiedzy Politechniki Warszawskiej.