Aktualności

Nabór kandydatów do projektu Erasmus Mundus – PANTHER

Do dnia 31 stycznia 2017 trwa rekrutacja kandydatów do udziału w programie Erasmus Mundus PANTHER. Program PANTHER  jest wspólną inicjatywą uczelni technicznych z krajów Unii Europejskiej, Australii i Nowej Zelandii. Koordynatorem projektu jest Politechnika Warszawska. Spotkanie informacyjne z Koordynatorem projektu odbędzie się w dniu 06.10.2016 o godz. 15, budynek MEil (ul.Nowowiejska 24), sala 327.

Inauguracja roku akademickiego 2016/2017

Uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2016/2017 odbyła się 30 września 2016 r. o godz. 16:30 w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

Konferencja Transport XXI wieku

Celem konferencji, która odbędzie się w dniach 30 sierpnia - 2 września 2016 r., jest prezentacja osiągnięć ośrodków naukowych i badawczych krajowych i zagranicznych zajmujących się problematyką transportu (szynowego, drogowego, lotniczego, morskiego) w aspekcie technicznym i organizacyjnym oraz integracja środowiska prowadzącego badania naukowe w dyscyplinie TRANSPORT i kształcenie na kierunku TRANSPORT.

Dr hab. inż. Włodzimierz Choromański, prof. PW otrzymał nagrodę Prezesa Rady Ministrów

Drugą nagrodę za osiągnięcia naukowo-techniczne otrzymał dr hab. inż. Włodzimierz Choromański, prof. PW z zespołem z Wydziału Transportu PW. Naukowcy przygotowali system zrównoważonego transportu i osobistej mobilności – „Eko-Mobilność-Prometeusz”. Nagrodzeni opracowali podstawy naukowe z zakresu mechaniki i budowy pojazdów specjalnych poruszających się w środowisku miejskim, nie zawsze jednakowo obciążonych przez pasażerów.

Zerówka Wydziału Transportu i Wydziału Zarządzania

Samorząd Studentów Wydziału Transportu oraz Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej przygotował wyjazd dla studentów pierwszego roku.

InnoTrans 2016

InnoTrans to połączenie targów branżowych, kongresu i ekspozycji na torach. Bogactwo innowacji na skalę światową i międzynarodowe projekty wielkiej wagi są źródłem inspiracji dla branży kolejowej na wszystkich kontynentach. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w rosnącej liczbie gości i powierzchni wystawienniczej.

Zawody Robotów dla Dzieci i Dorosłych

fot. BPI PW

19 czerwca 2016 roku na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej odbyły się Zawody Robotów dla Dzieci i Dorosłych organizowane przez Koło Naukowe Elektrotechniki w Systemach Transportowych.

Thales dla studentów i absolwentów

Grupa Thales poszukuje studentów oraz absolwentów kierunków technicznych nastawionych na ciągłe uczenie się oraz podnoszenie swoich kwalifikacji.

Dźwigniowe wózki z Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej

Wydawałoby się, że największym problemem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich jest fakt, że nie mogą chodzić. Zwykłe wózki inwalidzkie mogą prowadzić jednak do kolejnych kontuzji. Konstruktorzy z Politechniki Warszawskiej pracują nad dźwigniowym wózkiem inwalidzkim, który uchroni poruszających się na wózkach m.in. przed urazami dłoni.

Biuro Karier zaprasza na bezpłatne warsztaty

Projekt „W labiryncie rynku pracy” to cykl 1-dniowych szkoleń z zakresu poruszania się po rynku pracy. Szkolenia mają charakter warsztatowy – zakładają aktywny udział uczestników i możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania.