Aktualności

Najbliższe wydarzenia Biura Karier PW

Biuro Karier PW zaprasza studentów Politechniki Warszawskiej do wzięcia udziału w wydarzeniach organizowanych przez biuro.

Bezpłatne szkolenie LabVIEW organizowane w Poliechnice Warszawskiej

LabVIEW jest graficznym środowiskiem programistycznym stworzonym przez firmę National Instruments. Umożliwia szybkie i wygodne tworzenie aplikacji do wielu zastosowań - np. do akwizycji i przetwarzania danych pomiarowych, przeprowadzania testów oraz symulacji zjawisk.

Nowe Zeszyty Naukowe Wydziału Transportu

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z treścią kolejnych Zeszytów wydawanych w ramach Prac Naukowych Politechniki Warszawskiej - Transport.

Spotkanie dotyczące rynku TSL

20 października 2016 roku o godzinie 15:00 w sali 4.07 budynku Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, ul. Rektorska 4, odbyło się spotkanie dyskusyjne o najczęstszych bolączkach i możliwych rozwiązaniach rynku TSL (Transport, Spedycja, Logistyka) w Europie.

Najnowsze Technologie w Transporcie Szynowym

V Międzynarodowa Konferencja organizowana przez Instytut Kolejnictwa i Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej odbędzie się w dniach 9-10 listopada 2016 roku w Warszawie.

Konferencje Start Innowacji

Fundacja Rozwoju Nauki i Biznesu w obszarze Nauk Medycznych i Ścisłych (www.plusuj.pl) wraz z Klastrem B+R&I (www.klasterbri.pl) organizuje cykl 5 konferencji, których celem jest przygotowanie środowiska akademickiego do współpracy z przedsiębiorstwami na rzecz wprowadzania i rozwijania innowacji. Konferencje skierowane są do studentów i doktorantów.

Nabór kandydatów do projektu Erasmus Mundus – PANTHER

Do dnia 31 stycznia 2017 trwa rekrutacja kandydatów do udziału w programie Erasmus Mundus PANTHER. Program PANTHER  jest wspólną inicjatywą uczelni technicznych z krajów Unii Europejskiej, Australii i Nowej Zelandii. Koordynatorem projektu jest Politechnika Warszawska. Spotkanie informacyjne z Koordynatorem projektu odbędzie się w dniu 06.10.2016 o godz. 15, budynek MEil (ul.Nowowiejska 24), sala 327.

Inauguracja roku akademickiego 2016/2017

Uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2016/2017 odbyła się 30 września 2016 r. o godz. 16:30 w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

Konferencja Transport XXI wieku

Celem konferencji, która odbędzie się w dniach 30 sierpnia - 2 września 2016 r., jest prezentacja osiągnięć ośrodków naukowych i badawczych krajowych i zagranicznych zajmujących się problematyką transportu (szynowego, drogowego, lotniczego, morskiego) w aspekcie technicznym i organizacyjnym oraz integracja środowiska prowadzącego badania naukowe w dyscyplinie TRANSPORT i kształcenie na kierunku TRANSPORT.

Dr hab. inż. Włodzimierz Choromański, prof. PW otrzymał nagrodę Prezesa Rady Ministrów

Drugą nagrodę za osiągnięcia naukowo-techniczne otrzymał dr hab. inż. Włodzimierz Choromański, prof. PW z zespołem z Wydziału Transportu PW. Naukowcy przygotowali system zrównoważonego transportu i osobistej mobilności – „Eko-Mobilność-Prometeusz”. Nagrodzeni opracowali podstawy naukowe z zakresu mechaniki i budowy pojazdów specjalnych poruszających się w środowisku miejskim, nie zawsze jednakowo obciążonych przez pasażerów.