Aktualności

Piknik Edukacyjny "Od Mikro do Makro"

Nauka na najwyższym poziomie zaprezentowana w przyjazny dla najmłodszych sposób – to kwintesencja Pikniku Edukacyjnego Politechniki Warszawskiej. W dniach 13-14 maja 2016 na terenie Kampusu Centralnego PW na wszystkich głodnych wiedzy czeka moc atrakcji.

Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2016

Nadchodzi jedna z najlepszych imprez studenckich - Juwenalia Politechniki Warszawskiej odbędą się już 13 i 14 maja na Stadionie Syrenki.

Konferencja Pojazdy Szynowe

Konferencja Pojazdy Szynowe to odbywające się w cyklu dwuletnim przedsięwzięcie związane z popularyzacją wiedzy i wymianą doświadczeń dotyczących badań naukowych z obszaru transportu kolejowego. Konferencja odbędzie się w dniach 30 maja - 1 czerwca 2016 roku na Zamku w Gniewie.

Ogłoszenie Wydziałowej Komisji Wyborczej

Wydziałowa Komisja Wyborcza informuje, że w dniu 14 kwietnia 2016 roku na funkcję Dziekana Wydziału Transportu w kadencji 2016-2020  została wybrana Prof. dr hab. inż. Marianna Jacyna

Biuro Karier zaprasza studentów na warsztaty i spotkania

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza studentów na kwietniowy cykl Spotkań z Pracodawcą i warsztatów.

Czujniki na Nowym Świecie wykryją łamanie zakazu wjazdu

Traktem Królewskim mogą poruszać się jedynie pojazdy posiadające odpowiednie – wydawane przez ZDM – zezwolenie. Pomimo tego wielu kierowców łamie zakaz wjazdu. Dlatego ZDM rozpoczyna testy urządzeń, które będą mogły automatycznie kontrolować wjeżdżające pojazdy. To pierwsze takie rozwiązanie w Europie Środkowo-Wschodniej.

Testy odbywają się w ramach inicjatywy Klastra ITS (Inteligentnych Systemów Transportowych), przy udziale Politechniki Warszawskiej (z ramienia PW w przedsięwzięciu uczestniczył Wydział Transportu [red.]) i Kapsch Telematic Services. Na razie obejmą odcinek Nowego Światu od ul. Smolnej do ul. Świętokrzyskiej.

Piknik dla Pracowników Politechniki Warszawskiej 2016

Rektor Politechniki Warszawskiej wraz z Samorządem Studentów PW zapraszają na Piknik dla Pracowników naszej Uczelni połączony z Regatami o Puchar Rektora PW. Szczegóły na załączonym plakacie.

Zmarł prof. dr hab. inż. Marek Malarski

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w dniu 15 marca 2016 roku zmarł w wieku 67 lat 

Prof. dr hab. inż. Marek Malarski

Kolster Olsztyn na Politechnice Warszawskiej

13 stycznia 2016 na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej odbyło się uroczyste otwarcie stanowisk dydaktycznych wyposażonych w urządzenia SRK produkcji Kolster Sp. z o.o. z Olsztyna. Spółka jest gotowa podjąć szerszą współpracę z uczelnią w zakresie dydaktyki oraz badań i rozwoju.

PRT - miejski transport przyszłości?

Przechodzień wchodzi na estakadę wysokości ok. 6 metrów, wsiada do niewielkiego pojazdu, podaje cel podróży po czym rozsiada się wygodnie. Pojazd sam wybiera optymalną trasę, unika kolizji, reaguje na sytuacje awaryjne i dowozi pasażera na miejsce bez przystanków pośrednich. Powyższy opis choć brzmi jak wycięty ze scenariusza filmu science fiction, definiuje system PRT (Personal Rapid Transit). Zespół z Politechniki Warszawskiej w ramach projektu Eco-Mobilność opracował takie rozwiązanie. Czy PRT pojawi się w przyszłości w polskich miastach?