Szkoły letnie w ramach programu SPINAKER

Wydział Transportu wraz z Wydziałem Mechanicznym Technologicznym przeprowadzą szkoły letnie w ramach programu SPINAKER organizowanego przez NAWA.

 

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA), w ramach programu SPINAKER – Intensywne Międzynarodowe Programy Kształcenia przyznała Politechnice Warszawskiej finansowanie projektów: „Międzynarodowe szkoły letnie Politechniki Warszawskiej”.

W program zaangażowany jest także Wydział Transportu, który wraz z Wydziałem Mechanicznym Technologicznym w latach 2022-23 zorganizuje dwie szkoły letnie dedykowane dla studentów zagranicznych. Więcej informacji na temat naboru pojawi się wkrótce. Zostanie także uruchomiona strona projektu. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z warunkami uczestnictwa i ogólnymi założeniami programu kształcenia.

W ramach projektu, podczas dwóch edycji szkół letnich WT i WMT (lato 2022 r. i lato 2023 r.), realizowanych w formule hybrydowej, wsparciem objętych zostanie ok. 30 studentów zagranicznych. Szkoły letnie dotyczyć będą procesów w łańcuchach dostaw. Uwaga zostanie skupiona na ich projektowaniu, modelowaniu oraz optymalizacji. Wykorzystane zostaną nowoczesne narzędzia komputerowe a same zajęcia będą miały charakter zajęć wykładowych i warsztatowych. Nacisk zostanie położony na przekazanie wiedzy praktycznej, która zwiększy kompetencje studentów i będzie mogła być przez nich wykorzystana w dalszej edukacji lub w życiu zawodowym.

Szkoły będą realizowane także na innych Wydziałach PW m.in. na Wydziale Zarządzania, Elektrycznym czy też Fizyki. Łącznie na realizację tego przedsięwzięcia Politechnika Warszawska otrzymała finansowanie w wysokości 716 950,00 zł. Koordynatorem całego projektu SPINAKER jest Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

Program jest finansowany z projektu pozakonkursowego nr POWR.03.03.00-00-PN16/18 pt. „Wsparcie zdolności instytucjonalnej polskich uczelni poprzez tworzenie i realizację międzynarodowych programów studiów” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Informacja o wynikach naboru dostępna jest na stronie.

Projekt to także szansa na wzrost zainteresowania ofertą edukacyjną PW, a w szczególności WT oraz WMT, wśród studentów zagranicznych. Liczymy także na zwiększenie rozpoznawalności PW na arenie międzynarodowej i na poszerzenie oferty intensywnych programów kształcenia w przyszłości.