Aktualności
Uwaga studenci studiów stacjonarnych I stopnia oraz studiów niestacjonarnych I i II stopnia - zapisy na zajęcia!
Informuję, że zapisy studentów studiów stacjonarnych I stopnia oraz studentów studiów niestacjonarnych I i II stopnia na zajęcia w semestrze zimowym roku akademickiego 2023/2024 będą odbywały się za pośrednictwem systemu USOSweb, pod adresem:
usosweb.usos.pw.edu.pl
Podział na grupy zajęciowe na 1 semestrze studiów stacjonarnych pierwszego stopnia
Uprzejmie informuję, że został dokonany podział na grupy zajęciowe na 1 semestrze studiów stacjonarnych pierwszego stopnia.
Szczegóły po zalogowaniu się do USOSweb.
Uwaga Kandydaci na studia II stopnia
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna, w porozumieniu z Władzami Wydziału, postanowiła, że w roku akademickim 2023/2024 na studiach niestacjonarnych II stopnia uruchomione zostaną następujące specjalności:
- Audyt logistyczny,
- Zrównoważona mobilność miejska,
- Sterowanie ruchem kolejowym.
Na studiach stacjonarnych II stopnia zostanie uruchomiona specjalność
- Logistyka i technologia transportu samochodowego
Rozkład zajęć w semestrze zimowym 2023
Informuję, że zgodnie z Regulaminem studiów w PW (§ 9, ust. 3) rozkład zajęć w semestrze zimowym roku akademickiego 2023/2024, zostanie opublikowany w poniedziałek, 25 września br. w zakładce rozkłady zajęć
Program ATHENS - rekrutacja
Od soboty, 9 do wtorku, 19 września 2023 roku trwa rejestracja studentów na wyjazdy w ramach Programu ATHENS w sesji listopad 2023, która odbędzie się w dniach 18 - 25 listopada 2023 roku.
Harmonogram jesiennej sesji egzaminacyjnej
Uprzejmie informuję, że przygotowany został harmonogram
sesji egzaminacyjnej, który obowiązuje studentów studiów: stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia.
Letni kurs ‘Critical Sustainability’ organizowany w ramach ENHANCE przez Politechnikę w Berlinie
Politechnika w Berlinie zaprasza studentów wszystkich kierunków studiów ze wszystkich uczelni ENHANCE oraz osoby, które nie są studentami na hybrydowy oraz zdalny kurs ‘Critical Sustainability’. Podczas zajęć zdalnych i stacjonarnych uczestnicy zmierzą się z krytycznym podejściem do idei zrównoważonego rozwoju i jej szczegółowych zastosowań. W ramach interaktywnych zajęć grupowych będą analizować zależności między jednostkami, technologią i środowiskiem naturalnym oraz ich wpływ na demokrację. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas zajęć będą stanowić podstawę wkładu uczestników w przyszłą, zarówno indywidualną jak i zbiorową, społeczno-ekologiczną transformację społeczeństwa obywatelskiego.
Koordynator Spraw Studenckich
Informuję, że Wydziałowa Rada Samorządu Studentów WT PW powołała Koordynatora Spraw Studenckich.
Lista najlepszych absolwentów Wydziału Transportu w roku akademickim 2021/2022
Uprzejmie informuję, że Prorektor ds Studenckich PW Pan prof. dr hab. inż. Robert Zalewski, ogłosił listę najlepszych absolwentów Wydziału Transportu w roku akademickim 2021/2022:
SKNTL rekrutuje!
Studenckie Koło Naukowe Transportu Lotniczego od wielu lat zrzesza pasjonatów lotnictwa i rozwija ich wiedzę na temat tej branży. Członkowie Koła zdobywają umiejętności pozwalające rozpocząć lotniczą karierę zawodową już w trakcie studiów, aby następnie szybko stać się ekspertem tej dynamicznie rozwijającej się gałęzi transportu. Największym projektem realizowanym przez SKNTL jest Akademicki Model Centralnego Portu Komunikacyjnego, który miał swoją oficjalną premierę w maju 2022 roku i jest dalej rozwijany we współpracy z pięcioma innymi Kołami Naukowymi Politechniki Warszawskiej. Do tej pory wzięło w nim udział już niemal 100 studentów, co zostało szybko dostrzeżone na rynku pracy. Członkowie Koła mają dzięki temu wcześniejszy dostęp do ofert stażów i stałej pracy u największych pracodawców związanych z transportem lotniczym w Polsce. Po więcej szczegółów na temat działalności Koła zapraszamy na stronę oraz do bezpośredniego kontaktu. Zapraszamy do wypełnienia formularza rekrutacyjnego
Piąta edycja studiów Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością została uruchomiona
Uwzględniając złożone przez kandydatów dokumenty kierownik studiów Pan Profesor Mariusz Wasiak w dniu 19.10.2022 roku w porozumieniu z Panią Dziekan Wydziału Transportu Profesor Marianną Jacyną podjął decyzję o uruchomieniu piątej edycji studiów podyplomowych Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością.
Z uwagi na niewykorzystany limit miejsc istnieje jeszcze możliwość wzięcia udziału w rekrutacji uzupełniającej.
Stypendium pod choinkę
To wyjątkowe wyróżnienie dla studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej, którzy osiągają sukcesy (naukowe, sportowe, artystyczne, inne), uczestniczą w projektach i wydarzeniach promujących naszą Uczelnię, popularyzują naukę, angażują się w akcje społeczne i działalność charytatywną. W ten sposób chcemy docenić wkład tych osób w budowanie wizerunku PW. Szczegóły pod linkiem: https://www.pw.edu.pl/stypendiumpodchoinke
Trzecia edycja studiów podyplomowych Interoperacyjność Systemu Kolei
Decyzją władz Wydziału Transportu uruchomiono została trzecia edycja studiów podyplomowych Interoperacyjność Systemu Kolei. Dostępne są jeszcze wolne miejsca, a rejestracja prowadzona jest do 13 października 2022 r. Inauguracja studiów podyplomowych Interoperacyjność systemu kolei odbędzie się w sobotę 15 października o godz. 12:00, na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, w auli (nowe skrzydło, przyziemie, s. 055).
Informacja o ubezpieczeniu studentów w zakrersie NNW
W załączonym pliku pdf znajduje się informacja Kanclerza PW o możliwości przystąpienia studentów Wydziału Transportu PW do ubezpieczenia w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) w roku akademickim 2022/2023.
Studenci, którzy chcą przystąpić do ubezpieczenia, proszeni są o dokonanie wpłaty 56,- zł (pięćdziesiąt sześć złotych) na rachunek bankowy o numerze:
71 1240 1053 5111 8100 0010 0091
podając w tytule imię i nazwisko oraz numer albumu.
Trwa nabór Kandydatów na piątą edycję studiów podyplomowych Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością
Studia te są unikalną na polskim rynku ofertą zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych dla podejmowania trafnych decyzji w zarządzaniu pojazdami służbowymi oraz mobilnością pracowników z uwzględnieniem najnowszych rozwiązań technicznych i organizacyjnych.
Weź udział w programie ATHENS!
Utworzony w 1997 roku ATHENS to program mający na celu wymianę studentów pomiędzy czołowymi europejskimi uczelniami technicznymi oraz udział we wspólnych europejskich programach rozwojowych i szkoleniowych. Obecnie uczestniczy w nim 15 instytucji z Austrii, Belgii, Czech, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumunii, Turcji, Węgier i Włoch.
Adres e-mail do kierowania pytań w sprawie rekrutacji na studia
Szanowni Państwo,
pytania dotyczące procesu rekrutacji proszę kierować adres e-mail: rekrutacja.wt@pw.edu.pl
Zachęcamy do korzystania.
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna i Pracownicy Dziekanatu
Staże studenckie w firmach zrzeszonych w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP)
Trwa nabór kandydatów zainteresowanych uczestnictwem w IV edycji programu staży studenckich w firmach zrzeszonych w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) dla studentów kierunku studiów Transport oraz słuchaczy studiów Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością kształcących się na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. Staże oferowane są wyłącznie studentom studiów I stopnia (min. 2 roku) oraz II stopnia kształcącym się na Wydziale Transportu PW (preferowani będą studenci specjalności powiązanych tematycznie z zarządzaniem flotą samochodową i mobilnością, w tym LiTTS, IEPS, AL) oraz słuchaczom lub absolwentom 4 edycji studiów podyplomowych Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością, którzy rozpoczęli te studia maksymalnie po 3 latach od ukończenia studiów I lub II stopnia.
Blended Intensive Programme
Od roku 2022 program Erasmus+ umożliwia udział w wyjazdach krótkoterminowych na kurs organizowany przez inne uczelnie tzw. Blended Intensive Programme. W BIP mogą uczestniczyć studenci I, II stopnia studiów oraz uczestnicy Szkoły Doktorskiej. BIP to kurs organizowany przez uczelnię partnerską, składający się z dwóch komponentów: tradycyjnej mobilności do uczelni partnerskiej, połączonej z obowiązkowym komponentem wirtualnym (dowolnym w przypadku doktorantów). Uczestnik BIP otrzymuje min 3 pkt ECTS za udział w kursie.
Rekrutacja do szkół letnich w ramach programu SPINAKER otwarta!
Wydział Transportu wraz z Wydziałem Mechanicznym Technologicznym zapraszają do udziału w szkole letniej programu SPINAKER organizowanego przez NAWA. Planowany termin realizacji szkoły to 5-18 września 2022 r. (2 tygodnie). Przewidziany limit uczestników to 15 osób. Szkoła obejmuje łącznie 60h zajęć dydaktycznych o charakterze wykładów, warsztatów oraz laboratoriów. Szkoły letnie dotyczyć będą procesów w łańcuchach dostaw. Uwaga zostanie skupiona na ich projektowaniu, modelowaniu oraz optymalizacji.
Zasady rejestracji studentów w roku akademickim 2022/2023
Informuję, że zostały ustalone szczegółowe zasady rejestracji studentów w roku akademickim 2022/2023.
Szkoły letnie w ramach programu SPINAKER
Wydział Transportu wraz z Wydziałem Mechanicznym Technologicznym przeprowadzą szkoły letnie w ramach programu SPINAKER organizowanego przez NAWA.
Uwaga studenci zainteresowani otrzymaniem stypendium socjalnego
Biuro Spraw Studenckich PW informuje, że studenci, których
miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty określonej w ustawie o pomocy społecznej,
od 01 stycznia 2022 r. jest to 600,- zł (Dz. U. z 2021 r. poz. 1296),
zobowiązani są dołączyć do wniosku o stypendium socjalne zaświadczenie z ośrodka pomocy społecznej o sytuacji dochodowej i majątkowej swojej i rodziny.
Zapraszamy do sklepu Politechniki Warszawskiej
Poszukującym niestandardowych, oryginalnych i ciekawych upominków polecamy odwiedzenie sklepu Politechniki Warszawskiej www.sklep.pw.edu.pl. Przykładowy asortyment: bluzy, koszulki, termosy, plecaki, skarpetki, długopisy, power banki, pendrive, kalendarze, kubki, puzzle i wiele innych. Artykuły można zamówić w sklepie internetowym lub nabyć w Księgarni Akademickiej przy ul. Noakowskiego 18/20 czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.
Biuro Karier PW zaprasza na najbliższe warsztaty!
1. Zwinne Allegro (webinar o Agile) 26.11.2021 (piątek), w godz. 12:15-13:30
2. Jak wygląda współpraca IT i biznesu na przykładzie projektu zrealizowanego w Sollers Consulting 30.11.2021 (wtorek) w godz. 16:00-17:30
3. Safety & security w branży motoryzacyjnej 30.11.2021 (wtorek), w godz. 16:15-17:45
4. Nawyki sukcesu 1.12.2021 (środa), godz. 16:15-17:45
Customer first! O Łańcuchu Dostaw w Leroy Merlin Polska
"Zapraszamy Cię do wejścia w nasz fascynujący świat łańcucha dostaw Leroy Merlin Polska. Zabierzemy Cię do jednego z największych magazynów w Polsce i Europie. Na tym konkretnym i żywym przykładzie opowiemy Ci o tym, jaką rolę pełnią planiści operacyjni i planiści popytu, w jaki sposób sprawiają, że spełniamy obietnicę daną klientowi, aby towar był dostępny i zawsze na czas. Zobaczysz, jakie projekty automatyzacyjne realizujemy oraz przybliżymy Ci zagadnienia związane z analityką łańcucha dostaw."
Webinar odbędzie się z wykorzystaniem platformy Google Meet 16.11.2021 (wtorek) w godz. 16:00-17:00.
Zapisy i dodatkowe informacje: https://bkpw.jobteaser.com/pl/events/127674-customer-first-o-lancuchu-dostaw-w-leroy-merlin-polska
Biuro Karier PW zaprasza na najbliższe warsztaty!
1. Warsztat: Your CV and Professional Image on Social Media - 10.11, 14:15 (środa)
- Rejestracja: https://bkpw.jobteaser.com/en/events/127606-your-cv-and-professional-image-on-social-media
2. Warsztat: Jak tworzyć efektywny zespół (Projektor Kariery) - 17.11, 15:00 (środa)
- Rejestracja: https://bkpw.jobteaser.com/pl/events/127889-jak-tworzyc-efektywny-zespol-projektor-kariery
3. Warsztat: Customer first! O Łańcuchu Dostaw w Leroy Merlin Polska - 16.11, 16:00 (wtorek)
Praktyki, wolontariat, staże w Ministerstwie Infrastruktury
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi możliwości ubiegania się o odbywanie praktyk, staży i wolontariatów w Ministerstwie Infrastruktury: https://www.gov.pl/web/infrastruktura/praktyki-wolontariat-staze
Następny » 1 2