Strona główna » Wydział »
Aktualności
Wykład "DWDM Fundamentals, Flexibility trends"
Zakład Telekomunikacji w Transporcie Wydziału Transportu PW zaprasza studentów i pracowników na wykład na temat: DWDM Fundamentals, Flexibility trends. (Podstawy systemów DWDM, rozwój elastyczności systemów optycznych). Prelegentem będzie Pan Sebastian Piter z firmy Alcatel–Lucent grupa Nokia.
Krajowa Konferencja Naukowa "Wsparcie mobilności niepełnosprawnych ruchowo żołnierzy i funkcjonariuszy"
20 marca 2018 roku odbędzie się konferencja "Wsparcie mobilności niepełnosprawnych ruchowo żołnierzy i funkcjonariuszy". Celem wydarzenia jest identyfikacja skali zjawiska oraz możliwości wsparcia mobilności niepełnosprawnych ruchowo żołnierzy i funkcjonariuszy.
Trzecia edycja konkursu „Dyplomy dla Warszawy”
Właśnie ruszyła trzecia edycja konkursu Dyplomy dla Warszawy, w którym przyznawane są nagrody autorom najlepszych rozpraw doktorskich i prac magisterskich z zakresu wszelkich specjalności naukowych dotyczących społeczno-gospodarczego rozwoju miasta.
Wynalazek z Wydziału Transportu PW w konkursie Eureka
Wynalazek zespołu Autorów z Wydziału Transportu w Politechnice Warszawskiej oraz Wydziału Technologii i Edukacji w Politechnice Koszalińskiej, jako jeden z dwóch delegowanych bezpośrednio z Politechniki Warszawskiej, został zgłoszony do konkursu „Eureka! Dziennik Gazeta Prawna – odkrywamy polskie wynalazki”.
Sondaż #powiedzPW o przedsiębiorczości
Ruszyła kolejna edycja projektu #powiedzPW. Tym razem zbierane są opinie i doświadczenia studentów dotyczące przedsiębiorczości. Uruchomienie przez Dział Badań i Analiz Sondażu Studenckiego #powiedzPW jest zainspirowane potrzebą sprawnej i skutecznej komunikacji między studentami i władzami Uczelni.
Nagaoka Summer School for Young Engineers (NASSYE)
Nagaoka University of Technology (NUT) zaprasza studentów z zagranicznych uczelni do zgłoszenia swojego uczestnictwa w letniej szkole Nagaoka Summer School for Young Engineers (NASSYE).
Inteligentne systemy transportowe na Litwie
Anglojęzyczny wykład poświęcony inteligentnym systemom transportowym na Litwie wygłosił Prof. Donatas Dervinis z Šiauliai State College na Litwie. Wykład odbył się w środę (14.03.2018) w godz. 10.15-12.00 w sali nr 8 NK.
Erasmus+ - spotkanie dot. wyjazdów
Spotkanie informacyjne w sprawie wyjazdów Erasmus+ w roku akademickim 2018/2019 odbędzie się w dniu 7 marca 2018 r. (środa) o godzinie 16 w sali 6.
"Nauka-Biznes" - cykl spotkań seminaryjnych środowiska ITS
Stowarzyszenie Inteligentne Systemy Transportowe ITS POLSKA pragnie zaprosić na nowy cykl spotkań seminaryjnych środowiska ITS pod wspólną nazwą „Nauka-Biznes”. Pierwsze seminarium odbędzie się w dniu 15 marca 2018 r. na Politechnice Warszawskiej i będzie możliwe dzięki pracy międzywydziałowej Platformy Inteligentnego Transportu PW.
X Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna Systemy Logistyczne Teoria i Praktyka
W dniach 25-27 czerwca odbędzie się X Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna Systemy Logistyczne Teoria i Praktyka.
Wydarzenia Biura Karier
Biuro Karier PW zaprasza na warsztaty, które odbędą się w lutym.
Warsztaty z komercjalizacji – zapisy
CZIiTT PW zaprasza do udziału w warsztatach przygotowujących do współpracy z inwestorami, prezentacji/sprzedaży pomysłów inwestorom oraz aspektów prawnych związanych z ich komercjalizacją.
Smart kontrakty: Warsztaty LegalTech Polska #6
Smart contracts, czyli „inteligentne kontrakty”, to jedno z najbardziej obiecujących zastosowań technologii blockchain.
Spotkanie z firmą Panalpina
Zapraszamy serdecznie na spotkanie z przedstawicielami firmy Panalpina, świadczącej usługi transportowe w skali światowej. Firma jest jednym z potentatów na rynku międzynarodowego przewozu towarów.
Wydarzenia Biura Karier PW - listopad 2017
Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza na spotkania, warsztaty oraz do udziału w listopadowym bloku tematycznym Akceleratora Kariery.
Mobilność na rzecz rozwoju gospodarczego (Mobility for Growth) programu H2020 na 2018 rok - dzień informacyjny
Krajowy Punkt Kontaktowy PB UE i Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej serdecznie zapraszają na dzień informacyjny poświęcony konkursowi mobilność na rzecz rozwoju gospodarczego (Mobility for Growth) wyzwania „Inteligentny, ekologiczny i zintegrowany transport” programu H2020 ogłoszonego na 2018 rok obejmującego między innymi zagadnienia: niskoemisyjnego i zrównoważonego transportu, bezpieczeństwa w transporcie oraz czynnik ludzki i zagadnienia społeczno-ekonomiczne w transporcie.
Spotkanie Absolwentów pierwszego rocznika studiów na specjalności Organizacja i Sterowanie Ruchem Lotniczym
W dniu 30 września 2017 r. w auli gmachu Nowej Kreślarni odbyło się uroczyste spotkanie absolwentów pierwszego rocznika (1987-1992) studiów dziennych stacjonarnych spec. Organizacja i Sterowanie Ruchem Lotniczym na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej.
Na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej ruszyły pierwsze w Polsce podyplomowe studia zarządzania flotą
Po ponad półtora roku pracy oraz w niecały rok po podpisaniu przez PZWLP i SKFS listu intencyjnego z uczelnią, 14 października 2017 r. na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej ruszyły pierwsze w Polsce, pełnowymiarowe studia podyplomowe „Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością”. Studia zostały utworzone z inicjatywy Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów oraz Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych, a ich program został opracowany przez ekspertów obydwu organizacji, we współpracy z kadrą naukową Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej. Pierwsze tego typu studia, są odpowiedzią na dynamiczny rozwój branży flotowej w Polsce, a w konsekwencji rosnące zapotrzebowanie na rynku pracy na wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie zarządzania pojazdami flotowymi.
Ustawa 2.0 – zapraszamy do debaty i konsultacji społecznych
CZIiTT PW zaprasza na spotkanie dotyczące wprowadzenia zmian w projekcie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, zwanej Ustawą 2.0, podczas którego będą prowadzone konsultacje społeczne.
Forum Dialogu Nauka-Przemysł
Forum to wydarzenie, którego celem jest zbliżenie wszystkich środowisk zaangażowanych w budowę narodowego systemu innowacji. Będzie ono okazją do wymiany informacji, wiedzy oraz dyskusji dotyczącej postępu technologicznego Polski.
Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018
Dziekan i Rada Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej mają zaszczyt zaprosić na uroczystą Inaugurację roku akademickiego 2017/2018, która odbędzie się w dniu 2 października 2017 r. o godz. 1600 w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.
Przedstawiciele OCT wzięli udział w Warsaw Business Run
3 września 2017 w Warszawie odbył się charytatywny bieg Warsaw Business Run. Udział w biegu wzięli także reprezentanci Ośrodka Certyfikacji Transportu na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, w składzie: dr inż. Andrzej Kochan, mgr inż. Juliusz Karolak, Kaja Kita, Dorota Dżaluk oraz inż. Błażej Dikunow.
Międzynarodowe Seminarium Naukowe
Serdecznie zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Seminarium Naukowym, które odbędzie się 8 września 2017 roku o godzinie 11:00 w Sali Rady Wydziału.
XIX edycja Konkursu o „Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles
Politechnika Warszawska ogłasza XIX edycję konkursu o NAGRODĘ FIAT CHRYSLER AUTOMOBILES (FCA), promującą wybitne prace magisterskie oraz rozprawy doktorskie, obronione w PW w roku akademickim 2016/2017, obejmujące szeroko rozumianą tematykę motoryzacyjną.
Dr Pierre Orlewski gościem Wydziału
W dniu 26 czerwca 2017 roku gościem Wydziału Transportu był Pan dr Pierre Orlewski, External Science & Technology Programs Manager z Goodyear Innovation Center w Luksemburgu.
Konferencja „Interfejsy w systemach sterowania ruchem kolejowym”
Dnia 20 czerwca 2017 roku na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej odbyła się konferencja naukowo-techniczna pn. „Interfejsy w systemach sterowania ruchem kolejowym”, zorganizowana przez Zespół Sterowania Ruchem Kolejowym Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej pod kierownictwem Wiesława Zabłockiego, profesora PW – kierownika Zespołu oraz wieloletniego Kierownika Zakładu Sterowania Ruchem (obecnie: Zakład Sterowania Ruchem i Infrastruktury Transportu).
Zaproszenie do udziału w badaniu "Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów Politechniki Warszawskiej"
Jeżeli wkrótce kończysz studia, zgłoś chęć udziału w VII edycji badania, które Politechnika Warszawska prowadzić będzie na początku 2018 roku. Zależy nam na poznaniu Twojej opinii nt. studiów i rynku pracy.
Rozstrzygnięty konkurs na kolejne stacje II linii metra
9 czerwca 2017 roku Metro Warszawskie ogłosiło wyniki konkursu na „Wykonanie Koncepcji Architektoniczno-Budowlanej trzeciego etapu realizacji odcinka zachodniego II linii metra wraz ze Stacją Techniczno-Postojową (STP) Mory w Warszawie”. Zwycięską okazała się praca Konsorcjum firm AMC – Andrzej Chołdzyński i Biura Projektów „Metroprojekt”. W koncepcję tą swój wkład wniósł Zespół z Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej pod kierunkiem Prof. Marianny Jacyny (Dziekan Wydziału).
Nowy Zeszyt Naukowy Wydziału Transportu
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z treścią kolejnego Zeszytu wydawanego w ramach Prac Naukowych Politechniki Warszawskiej - Transport.