Aktualności

Seminarium naukowe - prezentacja dorobku naukowego Pana dr inż Marka Stawowy

W imieniu Przewodniczącego Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport Politechniki Warszawskiej, dr hab. inż. Konrada Lewczuka, prof. uczelni, uprzejmie informujemy, że w dniu 11.01.2022 r. o godzinie 13:15 odbędzie się seminarium naukowe poświęcone prezentacji dorobku naukowego będącego podstawą do ubiegania się o nadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego Pana dr inż. Marka Stawowy z Wydziału Transportu PW.

 

Określenie osiągnięcia naukowego: autorska monografia pt.: „Metoda wielowarstwowego modelowania niepewności w szacowaniu jakości informacji systemów teleinformatycznych w transporcie” oraz jednotematyczny cykl publikacji.

Innowator Mazowsza z Wydziału Transportu

Dr inż. Marcin Koniak z Wydziału Transportu PW został laureatem XIII edycji konkursu „Innowator Mazowsza”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Zajął drugie miejsce w kategorii „Innowacyjny Naukowiec”.

Witamy w nowym roku akacemickim!

1 października w Auli Gmachu Wydziału Transportu odbyła się uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2021/22.

Konkurs ofert na najem lokalu w celu prowadzenia bufetu na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej

Oferty wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć w zamkniętej kopercie do dnia 10.11.2021 r. do godziny 14.00 w Biurze Dziekana Wydziału Transportu (ul. Koszykowa 75, 00-662 Warszawa, Pokój 108). Koperta powinna zawierać nazwę i dokładny adres oferenta, telefon kontaktowy oraz dopisek: „Oferta konkursowa na najem lokalu w celu prowadzenia bufetu na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej”.

Rabat na skrypty i monografie - Oficyna Wydawnicza PW zaprasza do swojej księgarni

Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej zaprasza do księgarni przy ulicy Noakowskiego 18/20. Dzięki ostatnim zmianom zapoznanie się z ofertą jest zdecydowanie łatwiejsze i bardziej przyjazne dla odwiedzających i kupujących. Dodatkowo od 1 do 31 października wszystkie monografie i skrypty wydane przez Oficynę Wydawniczą PW będzie można nabyć z rabatem 20%. Księgarnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Rekrutacja uzupełniająca na czwartą edycję studiów podyplomowych Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością

Studia podyplomowe Zarządzanie Flotą Samochodową i Mobilnością to jedyna w Polsce kompleksowa oferta uzyskiwania oraz poszerzania kompetencji zawodowych w zakresie zarządzania flotą pojazdów służbowych oraz mobilnością pracowników. Studia są prowadzone przez Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej przy współpracy z Polskim Związkiem Wynajmu i Leasingu Pojazdów oraz ze Stowarzyszeniem Kierowników Flot Samochodowych.

Trwa rekrutacja uzupełniająca na już uruchomioną czwartą edycję studiów.

Zapisy są prowadzone do 15 października 2021 r.

Inauguracja studiów odbędzie się w dniu 16 października 2021 r.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji dostępne są w dedykowanej zakładce "Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością".

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy o śmierci dr inż. Tomasza Knapika

Seminaria Naukowe

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport w PW zawiadamiają, że w dniu 31.08.2021 r. odbędą się seminaria naukowe poświęcone prezentacji dorobku naukowego będącego podstawą do ubiegania się o nadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego:

  1. Pana dr inż. Andrzeja Massela (Instytut Kolejnictwa) nt.: „Metody i narzędzia oceny wykorzystania infrastruktury transportowej na przykładzie badań infrastruktury kolejowej krajów Europy Środkowo-Wschodniej w latach 1989-2019” – o godzinie 14:15,
  2. Pani dr inż. Agnieszki Dąbskiej (Politechnika Warszawska, Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska) nt.: „Odporność filtracyjna piasków” – o godzinie 15:15.

Zostań Asystentem na Wydziale Transportu - Zakład PBUT

Prorektor ds. ogólnych informuje o konkursie na objęcie stanowiska asystenta w Zakładzie Podstaw Budowy i Urządzeń Transportowych na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, która będzie stanowiła podstawowe miejsce pracy w rozumieniu ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2021 poz. 478 t.j).

Zostań Asystentem na Wydziale Transportu - Zakład TwT

Prorektor ds. ogólnych informuje o konkursie na objęcie stanowiska asystenta w Zakładzie Telekomunikacji w Transporcie na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, która będzie stanowiła podstawowe miejsce pracy w rozumieniu ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2021 poz. 4 78 t.j.)

Uwaga!

Legitymacje studenckie, legitymacje doktorantów, a także legitymacje służbowe nauczycieli akademickich pozostają ważne w okresie ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania uczelni oraz 60 dni po zakończeniu tego okresu. Nie ma zatem konieczności osobistego stawiennictwa w uczelni w celu przedłużenia ważności ww. legitymacji.

Zostań Asystentem na Wydziale Transportu - Zakład ISTiL

Prorektor ds. ogólnych informuje o konkursie na objęcie stanowiska asystenta w Zakładzie Inżynierii Systemów Transportowych i Logistyki na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, która będzie stanowiła podstawowe miejsce pracy w rozumieniu ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2021 poz. 478 t.j).

Od 1 lipca do 15 sierpnia trwa rejestracja kandydatów do Szkół Doktorskich

"Studia z przyszłością" na Wydziale Transportu PW

Konkurs "Studia z Przyszłością" służy wyróżnianiu najbardziej innowacyjnych, nowoczesnych i wartościowych kierunków i programów studiów na polskich uczelniach. Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej prowadząc kierunek Transport realizowany według nowoczesnych i wartościowych programów kształcenia, dobrze odpowiadający na potrzeby rynku pracy otrzymał Certyfikat Akredytacyjny "Studia z Przyszłością" oraz Certyfikat Nadzwyczajny "Laur Europejski".

26 edycja Nagrody Naukowej Siemensa

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do 26. edycji Nagrody Naukowej Siemensa, konkursu organizowanego przez firmę Siemens Polska wspólnie z Politechniką Warszawską. Do wygrania są nagrody pieniężne o łącznej wartości ponad 100 tys. złotych. Dodatkowo przewidziane jest doposażenie laboratoriów ośrodków akademickich, z których wywodzą się zwycięzcy Nagrody Naukowej Siemensa.

KN IDE zaprasza do udziału w 1 Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej

Interesujesz się nauką i otaczającą Cię rzeczywistością społeczną? Wysłuchaj niezwykłych wystąpień prelegentów na I Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej pt. „Oblicza współczesnej Europy. Aktywizacja obywatelska, społeczna i europejska. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-24 kwietnia 2021 r. w formie hybrydowej za pośrednictwem platformy ZOOM.

Dziewczyny na Politechniki 2021

17.04.2021 r. - Drzwi Otwarte 2021 na Wydziale Transportu PW

Interesuje Cię inżynieria logistyki? Transport samochodowy, kolejowy, a może lotniczy? Chciałbyś dowiedzieć się jak stosować najnowsze osiągnięcia z zakresu telematyki czy sztucznej inteligencji w systemach transportowych? Zapraszamy na Drzwi Otwarte 2021 na Wydziale Transportu PW!

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy o śmierci prof. dr hab. inż. Włodzimierza Choromańskiego

Konferencja "Launching the Future" - 12 marca 2021 - ENHANCE

Centrum Współpracy Międzynarodowej PW zaprasza wszystkich pracowników, studentów i doktorantów Wydziału Transportu do udziału w konferencji "Launching the Future", która odbędzie się online 12 marca 2021 r. Będzie to pierwsze publiczne wydarzenie zorganizowane przez konsorcjum ENHANCE, w skład, którego wchodzą: Politechnika Warszawska, Politechnika w Belinie, Politechnika w Akwizgranie (RWTH Aachen), Uniwersytet Techniczny Chalmersa w Goteborgu, Norweski Uniwersytet Naukowo-Techniczny w Trondheim (NTNU Trondheim), Politechnika w Mediolanie i Politechnika w Walencji.

Spotkanie dla koordynatorów wydziałowych i studentów zainteresowanych wyjazdami w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2021/2022

Serdecznie zapraszamy na spotkanie dla koordynatorów wydziałowych i studentów zainteresowanych wyjazdami w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2021/2022. Spotkanie odbędzie się we wtorek 2 marca 2021 w godzinach 13.00-15.00 na platformie MS TEAMS. Link do spotkania:Dołącz do zdarzenia na żywo

Film Promocyjny Wydziału Transportu

Jest jedno takie miejsce, gdzie poznasz otaczający Cię świat od zupełnie innej strony. Miejsce w którym prowadzone są badania nad innowacyjną technologią, a studenci mają realny wpływ na życie mieszkańców wielkich miast.

Film promocyjny (mp4, 44,05 MB)

International scientific-methodological conference „Crisis and Risk Engineering for Transport Services"

W dni ach 20-21 stycznia 2021 roku odbędzie się międzynarodowa konferencja on-line w ramach projektu CRENG – Crisis and Risk Engineering for Transport Services, której celem jest omówienie dotychczasowych osiągnięć projektu oraz nakreślenie obszarów wpływu wyników projektu. Wydział Transportu PW, koordynator projektu CRENG, jest także współorganizatorem tego wydarzenia.

Conference CRENG (pdf, 639,87 kB)

Zarządzenie nr 172/2020 Rektora PW z dnia 21 grudnia 2020 r.

Prosimy o zapoznanie się z treścią Zarządzenia nr 172/2020 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa w obiektach i na terenach oraz bezpieczeństwa i higieny pracy Politechniki Warszawskiej.

Zarządzenie (pdf, 1,19 MB)

Pomagamy uwolnić Złomka. Wolontariusze poszukiwani!

Wielu młodych ludzi zmagających się z wyzwaniem zdalnej nauki marzy o tym, aby za kilka lat rozpocząć studia. Ich zapał jest niestety często tłumiony przez brak dostępu do sprzętu, który umożliwia aktywny udział w wirtualnych zajęciach. Postanowiliśmy więc połączyć siły z Fundacją Sarigato (projekt Hakersi) oraz inicjatywą “Uwolnij Złomka” i w ramach akcji przekazywania sprzętu spróbować zrobić dla uczniów coś dobrego.

Master Classes on Crisis and Risk Engineering for Transport Services

W dniach 16 – 20 listopada 2020 roku oraz 7 – 10 grudnia 2020 roku odbyła się pierwsza edycja zajęć w ramach projektu Crisis and Risk Engineering in Transport Services (CRENG) dla partnerów z Ukrainy. Zajęcia te są częścią projektu CRENG w ramach Call for Proposals 2018 - EAC/A05/2017, KA2 – Cooperation for innovation and the exchange of good practices – Capacity Building in the field of Higher Education (ERASMUS +).

Pracownik Wydziału Transportu wśród laureatów nagród za najlepsze prace o rozwoju Warszawy

Znamy zwycięzców tegorocznej Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy za najlepsze prace dyplomowe o rozwoju miasta. Kapituła konkursu przyznała badaczom z warszawskich uczelni wyższych dwie nagrody główne oraz sześć wyróżnień. Jedno z wyróżnień otrzymał dr inż. Marcin Koniak z Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej.

Laureaci Złotej Kredy 2020

Studenci przyznali wyjątkowe wyróżnienia dla dydaktyków z Politechniki Warszawskiej. W tym roku, ze względu na obostrzenia związane z pandemią, nie ma tradycyjnej Gali, podczas której zwycięzcy odbierają nagrody. Nie zmienia się jednak uznanie dla zaangażowania i pasji tych, którzy przekazują wiedzę i inspirują do pracy.